• Nanotechnologia na Śląsku
    Nanotechnologia wyznacza trendy współczesnej nauki, jest ważnym elementem rozwoju przemysłu i stanowi obecnie cenne źródło technologicznych inspiracji.

  • Cele klastra
    Głównym celem Klastra jest wspieranie na Śląsku rozwoju przedsiębiorczości w dziedzinie nanotechnologii opartej na współpracy sektora naukowego i gospodarczego.

Elbit

elbit2

Firma powstała w 2005 roku i prowadzi działalność w zakresie wsparcia technologicznego dla firm zajmujących się obróbką galwaniczną metali na potrzeby przemysłu energetycznego, górniczego, samochodowego czy elektroniki. Na chwilę obecną firma znajduje się na etapie tworzenia nowoczesnych linii do anodowania i anodowania twardego. Proces anodowania jest jednym ze sposobów wytwarzania nanostruktur. Firma posiada odbiorców usług, doświadczenie i odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, chętną do podjęcia współpracy z jednostkami naukowymi. Kierunek zmian w materiałoznawstwie, który obecnie został przyjęty, jest przyszłością rozwoju wielu gałęzi przemysłu za względu na możliwość zastosowania lekkich, wytrzymałych i tanich materiałów, o odpowiednich właściwościach fizycznych oraz powierzchniowych uzyskiwanych metodami energooszczędnymi.

 Kontakt:

 Elbit Śliwińscy Sp. J

 Ul. Hugo Kołłątaja 81

 42-506 Będzin

 Tel. (+48) 32 733 79 91

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 www.grupa-elbit.pl