• Nanotechnologia na Śląsku
    Nanotechnologia wyznacza trendy współczesnej nauki, jest ważnym elementem rozwoju przemysłu i stanowi obecnie cenne źródło technologicznych inspiracji.

  • Cele klastra
    Głównym celem Klastra jest wspieranie na Śląsku rozwoju przedsiębiorczości w dziedzinie nanotechnologii opartej na współpracy sektora naukowego i gospodarczego.

Plasmasystem

 

Plasma SYSTEM S.A. - Lider Inżynierii Powierzchni

 

Nasza specjalność to produkcja najwyższej, jakości części maszyn i urządzeń o zwiększonej trwałości. Oferujemy wydłużenie żywotności łopatek turbin i wentylatorów, łopatek i korpusów pomp, walców, czopów wałów, bębnów, rolek, form, matryc, stempli, narzędzi, nurników, tłoczysk, ślimaków, mieszalników i innych elementów.

 

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii napawania oraz hartowania laserowego, a także natryskiwania  cieplnego   HVOF i plazmowego, przywracamy funkcjonalność części, a oferowane przez nas elementy cechuje wysoka odporność na zużycie cierne, korozję, kawitację oraz agresywne środowisko chemiczne.

 

Plasma SYSTEM S.A. Jest innowacyjną spółką technologiczną od 15 lat specjalizującą się w inżynierii warstwy wierzchniej. Jesteśmy spółką notowaną na rynku New Connect, której intensywny rozwój stał się możliwy dzięki umiejętnemu wykorzystaniu funduszy unijnych przeznaczonych na badania i rozwój w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

Wykorzystując zaawansowane technologie napawania i hartowania laserowego oraz natryskiwania cieplnego powłok wsparte wieloletnim doświadczeniem i interdyscyplinarnymi kompetencjami naszej kadry inżynieryjno-technicznej,  znacząco wydłużamy żywotność nowych części maszyn i urządzeń narażonych na szybkie zużycie eksploatacyjne,  odtwarzamy i poprawiamy własności użytkowe zużytych lub uszkodzonych elementów we wszystkich gałęziach przemysłu.

 

Oferujemy zarówno sprawdzone w praktyce przemysłowej aplikacje jak również wspólnie z naszymi Klientami wypracowujemy zindywidualizowane rozwiązania odpowiadające ich potrzebom. Kompleksowe podejście do problemów począwszy od analizy techniczno-ekonomicznej, poprzez opracowanie technologii do wdrożenia aplikacji u Klienta gwarantują uzyskanie szeregu wymiernych korzyści technicznych i ekonomicznych.