• Nanotechnologia na Śląsku
    Nanotechnologia wyznacza trendy współczesnej nauki, jest ważnym elementem rozwoju przemysłu i stanowi obecnie cenne źródło technologicznych inspiracji.

  • Cele klastra
    Głównym celem Klastra jest wspieranie na Śląsku rozwoju przedsiębiorczości w dziedzinie nanotechnologii opartej na współpracy sektora naukowego i gospodarczego.

Kolejne szkolenie z zakresu ochrony własności intelektualnej

logowww

Zapraszamy Państwa na kolejne szkolenie w ramach tematyki ochrony własności intelektualnej. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 stycznia 2017 roku w Katowicach w Willi Goldsteinów.

Mamy znakomitych Prelegentów: Profesor Piotr Moncarz  z Uniwersytetu Stanforda, Profesor Dariusz Szostek, Wojciech Bagiński, z którymi będzie możliwość bezpośredniego spotkania i konsultacji w części networkingowej. 

Dodatkowo podczas spotkania odbędzie się prezentacja i możliwości pozyskania środków finansowych na ochronę własności intelektualnej (poddziałanie 2.3.4 - więcej informacji na temat tego działania TUTAJ)

Prelegenci:

prof. Piotr  Moncarz - Professor na Uniwersytecie Stanforda. Dyrektor programu Top 500 Innovators, a także współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council (Polsko Amerykańska Rada Współpracy) – organizacji wspierającej współpracę pomiędzy USA i Polską. Był członkiem Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, należy również do Polskiej Akademii Nauk. Prof. Moncarz zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem międzynarodowym w obszarach wdrożeń najnowszych technologii, w tym współczesnej energetyki, nowoczesnych systemów transportowych oraz technologii informatycznych. Obecnie Doradca Prezydenta Miasta Katowice ds. współpracy z Doliną Krzemową oraz członek zarządu spółki ElektroMobility Poland.

prof. dr hab. Dariusz Szostek -
doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Opolskiego. Profesor w Zakładzie Prawa i Postępowania Cywilnego UO, radca prawny. Członek Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach. Współpracownik Centrum Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE UWr. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym handlu elektronicznym oraz e-administracji. Ekspert w zakresie identyfikacji elektronicznej, uwierzytelniania, usług zaufania oraz cyberbezpieczeństwa. W przeszłości członek zespołu do spraw czynności prawnych Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, przewodniczący Zespołu Roboczego Ministra Sprawiedliwości ds. elektronicznego biura podawczego, ekspert w zespole ds. uchylania barier w e-administracji przy Komitecie Stałym ds. Informatyzacji Rady Ministrów. Arbiter i mediator przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.

Wojciech Bagiński - prawnik z wieloletnim doświadczeniem w obszarze własności intelektualnej (http://www.foreignlawyer.eu/)


AGENDA SPOTKANIA

"Praktyczne aspekty ochrony praw własności intelektualnej w przedsiębiorstwie”

10 stycznia 2017 r., Katowice, plac Wolności 12 a, Willa Goldsteinów

8.30 - 9.00    Rejestracja uczestników szkolenia

9.00 - 9.05    Powitanie uczestników

9.05 - 10.50        Cele biznesowe a dobór instrumentów ochrony, przykłady strategii ochrony praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwie:

Prof. Piotr Moncarz 

Prof. Dariusz Szostek

Wojciech Bagiński

10.50 - 11.05     Przerwa kawowa

11.05 - 12.55     Wycena własności intelektualnej na potrzeby komercjalizacji wiedzy - metody, przykłady:

Przemysław Magaczewski oraz Marcin Barczyk „Właściwe zabezpieczenie praw  własności intelektualnej w start-upie – case study”

Przedstawiciel AGH

Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich – Poddziałanie  2.3.4

12.55 - 13.20     Lunch


13.20 - 15.10     Warsztaty

Magdalena Filipek-Marzec – rzecznik patentowy 

Ochrona danych jako element akceleratora projektów IT – 3S Starter (prowadzenie: mec. Michał Paluszek, Marcin Baczyński)

Ania Walkowska – jak rozpocząć swój biznes w Nevadzie?

15.10 - 16.00     Spotkanie networkingowe

Zgłoszenia udziału w szkoleniu prosimy nadsyłać do 5 stycznia 2017 r. poprzez przesłanie uzupełnionego formularza z załącznika na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .'; document.write(''); document.write(addy_text56086); document.write('<\/a>'); //-->\n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.