• Nanotechnologia na Śląsku
    Nanotechnologia wyznacza trendy współczesnej nauki, jest ważnym elementem rozwoju przemysłu i stanowi obecnie cenne źródło technologicznych inspiracji.

  • Cele klastra
    Głównym celem Klastra jest wspieranie na Śląsku rozwoju przedsiębiorczości w dziedzinie nanotechnologii opartej na współpracy sektora naukowego i gospodarczego.

Kolejne firmy dołączyły do klastra

Suprabit


Milldent


Milldent

W ostatnich dniach do Śląskiego Klastra Nano dołączyło trzech nowych członków. Pierwszym z nich jest przedsiebiorstwo Suprabit mające siedzibę w Katowicach. Od 1982 roku zajmuje sie ono produkcją i sprzedażą elementów kamiennych, jak również projektowaniem i urządzaniem ogrodów. W swojej ofercie posiada środki impregnujące do kamienia oparte na nanotechnologii. Drugi członek to Centrum Frezowania Milldent, również z Katowic, specjalizujące się w produkcji indywidualnych uzupelnień protetycznych opartej na najnowszych technologiach (m.in technologia CAD/CAM). Milldent wykonuje protezy m. in. z tytanu i chromokobaltu. Ostatnim nowicjuszem w Klastrze jest firma konsultingowa Controlling-Online z Raciborza wspierająca nowo powstające lub już istniejące innowacyjne przedsiębiorstwa. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Członkowie Klastra lub na stronach domowych firm.