QSAR Lab to spółka z sektora B+R, która od początku swej działalności skutecznie przenosi chemię z tradycyjnych laboratoriów do przestrzeni wirtualnej. Proces ten odbywa się przy zastosowaniu metod QSAR/QSPR i read-across, które polegają na powiązaniu właściwości fizykochemicznych substancji z jej aktywnością biologiczną. Metody komputerowe pozwalają na szybkie przewidywanie określonych właściwości fizykochemicznych i toksyczności substancji, jednocześnie eliminując pracochłonne i kosztowne badania eksperymentalne, jak również czynniki natury etycznej związane z użyciem zwierząt laboratoryjnych.
Firma QSAR Lab jest pionierem w zakresie komputerowego modelowania aktywności biologicznej/toksyczności/właściwości fizykochemicznych nanomateriałów. Członkowie QSAR Lab jako pierwsi dostosowali metodykę QSAR/QSPR do specyfiki nanocząstek. Zespół badawczy tworzą specjaliści z zakresu komputerowego projektowania i analizy nowych, bezpiecznych substancji chemicznych, nanotechnologii, nanotoksykologii, statystyki chemicznej oraz chemometrii.
Najważniejsze obszary działalności spółki to:
Działalność usługowa spółki dotyczy również takich aktywności jak: wsparcie przy procesach rejestracji substancji chemicznych i nanomateriałów (m. in. REACH), doradztwo w zakresie wykorzystania i bezpieczeństwa nanomateriałów, szkolenia praktycznego wykorzystania metod komputerowych w projektowaniu i ocenie ryzyka nowych związków chemicznych.
Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona przez firmę dotyczy opracowania innowacyjnych metod komputerowych na potrzeby projektowania i oceny ryzyka zaawansowanych technologicznie nanocząstek i nanomateriałów.
Dzięki międzynarodowym projektom naukowym realizowanym we współpracy z partnerami z Europy, Ameryki Północnej i Azji nasi naukowcy uczestniczą w tworzeniu prawa oraz standardów badań dotyczących bezpieczeństwa chemicznego w Polsce, Europie i na Świecie.
Obecnie firma QSAR Lab zaangażowana jest w realizację 3 projektów o charakterze badawczo-rozwojowym, finansowanych ze środków międzynarodowego Programu Ramowego Unii Europejskiej HORYZONT 2020.
HogerBox Sp. z o.o. jest polskim producentem komór rękawicowych rozwijanych pod marką HOGER. Komory HOGER naszej autorskiej konstrukcji znajdują zastosowanie w badaniach materiałowych, a także w przemyśle medycznym, chemicznym i farmaceutycznym zapewniając operatorom bezpieczeństwo podczas pracy ze szkodliwymi związkami, izolując wrażliwe materiały przed tlenem i wilgocią oraz chroniąc środowisko przed tym, co niepożądane. Poszczególne elementy komór HOGER są projektowane, przygotowywane i dopasowywane do siebie przez naszych specjalistów zorientowanych na spełnienie nawet najbardziej […]
Działamy na rynku polskim od 1997 roku, za nami długoletnie doświadczenie w zakresie współczesnych laboratoriów, ich wyposażenia oraz oczekiwań użytkowników. Jesteśmy wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem aparatury laboratoryjnej niemieckich producentów ERWEKA GmbH oraz LUM GmbH oraz amerykańskiej firmy TSI Incorporated. Nieustająco rozszerzamy naszą ofertę o współpracę z innymi producentami. Firmy, których jesteśmy przedstawicielami należą do ścisłej światowej czołówki w dziedzinie produkcji aparatury dla przemysłu farmaceutycznego, chemicznego, kosmetycznego, spożywczego i innych. […]