BeeGraphene jest producentem wysokiej jakości grafenu na węgliku krzemu (SiC).
Oferowany grafen jest wielkopowierzchniowy (aktualnie wielkość do wafera 2 cale / 5 cm średnicy), na całej powierzchni jednodomenowy z dobrze określoną ilością warstw (od 1 do 5) i niską liczbą defektów. Ponadto w oferowanym produkcie nie występują wysokie stopnie na powierzchni dzięki czemu nie występuje problem zmiennych właściwości w zależności od orientacji względem stopni. Technologia produkcji jest opatentowana. Co więcej nie wymaga ona stosowania żadnych szkodliwych substancji chemicznych. BeeGraphene oferuje płytki o standardowych wymiarach jak i może dostarczyć rozmiary specjalnie przygotowane na potrzeby klienta.
Poza sprzedażą grafenu na SiC, BeeGraphene oferuje doradztwo technologiczne w zakresie metod badania materiałów, zarówno składu jak i morfologii powierzchni. Niedawno wprowadzone zostały też do sprzedaży opakowania na próbki, które rozwiązują problem przewozu kruchych materiałów utrzymując łatwość operowania niewielkimi próbkami.
Działalność BeeGraphene opiera się na innowacjach. Podstawowa działalność wynika z wieloletnich badań nad metodą produkcji grafenu. Oferowany grafen może być zastosowany na wiele sposobów, np. jako ultrapłaskie podłoże mikroskopowe, przezroczysta elektroda albo podłoże do wzrostu materiałów dwuwymiarowych. Szczególnie dobrze nadaje się jednak do bardzo rozwojowej branży elektroniki grafenowej, która ma szansę zrewolucjonizować dziedzinę elektroniki „do zadań specjalnych” takich jak środowisko pracy wystawione na promieniowanie kosmiczne, promieniowanie jonizujące, wysokie temperatury czy wysokie prądy.
Strona internetowa: https://beegraphene.com
Spółka pracuje nad bezkontaktowym pomiarem wilgotności opartym na nanotechnologii. Jest to rewolucja w czujnikach, łączących sensory nanotechnologiczne z technikami bezdotykowymi. Wykorzystuje nanocząstki i nanodetektory do dokładnych pomiarów na poziomie nano. Sensory reagują na wilgoć, zmieniając właściwości, a nanodetektory wykrywają subtelne zmiany, umożliwiając precyzyjne pomiary. Technologie bezdotykowe jak fale radiowe czy podczerwień umożliwiają zdalne pomiary. Kamery termowizyjne monitorują różnice w emisji ciepła, powiązane z wilgotnością. Nanocząstki mogą być częścią […]
Silencions jest startupem technologicznym skupiającym się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie redukcji hałasu i wibracji. Zespół tworzą inżynierowie i naukowcy z doświadczeniem zdobytym w renomowanych ośrodkach badawczych i na najlepszych technicznych uniwersytetach w Europie, takich jak Szwajcaria, Włochy czy Wielka Brytania. Firma współpracuje z przemysłem w zakresie projektowania, pomiarów, badań oraz produkcji adaptacji akustycznych. Innowacyjność Silencions polega na opracowywaniu zaawansowanych materiałów akustycznych, które znacząco redukują hałas i wibracje poprzez […]