Szanowni Państwo,
Polskie Towarzystwo Reologii Technicznej i EKMA – wyłączny przedstawiciel firm LS Instruments oraz RheoSense w Polsce, we współpracy z Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, mają zaszczyt zaprosić na
POLSKI DZIEŃ MATERII MIĘKKIEJ I MIKROREOLOGII.
poświęcony zagadnieniom mikroreologii ze szczególnym uwzględnieniem bezdotykowej, nieinwazyjnej mikroreologii optycznej opartej na analizie rozpraszania światła na cząsteczkach znacznika umieszczonych w badanym medium.
Seminarium odbędzie się w dniach 14 i 15 listopada 2019 roku w budynku LabFactor PŁ.
Pierwszy dzień – warsztaty reologiczne –
W drugiej części zajęć odbędzie się sesja praktyczna, w czasie której uczestnicy mogą zapoznać się
z działaniem omawianych układów pomiarowych. Istnieje możliwość wykonania pomiarów właściwości reologicznych próbek dostarczonych przez uczestników seminarium.
Drugi dzień – poświęcony zostanie prezentacji prac naukowych poświęconych badaniom właściwości fizycznych i fizykochemicznych szeroko rozumianej materii miękkiej (układy koloidalne, stopy
i roztwory polimerów oraz biopolimerów, płyny fizjologiczne, emulsje i zawiesiny itp.).
Serdecznie zapraszamy Doktorantów i Młodych Pracowników Nauki do prezentacji wyników swoich badań. Udział w seminarium jest bezpłatny.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie
do dnia 4 listopada za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: piotr.owczarz@p.lodz.pl. Bardzo proszę o przesłanie kart zgłoszeniowych oraz streszczeń wystąpień – maksymalnie jedna strona tekstu w języku polskim lub angielskim. Streszczenia prac zostaną udostępnione w formie elektronicznej na stronie PTRT – http://ptrt.com.pl/. Przewidywane formy prezentacji to krótki referat (max 15 min z dyskusją) lub poster.
Szczegółowy program zajęć zostanie przedstawiony w oddzielnym komunikacie i na stronie PTRT (ptrt.com.pl)
Komitet naukowy seminarium: