Zapraszamy serdecznie na spotkanie Śląski Klaster Nano o tematyce przewodniej: Druk 3D i technologie przyrostowe w nanotechnologii
Data: 25.11.2021 r.
Godzina: 10:00 – 13:30
Miejsce: Katowice Hotel Novotel
Organizatorzy: Miasto Katowice, Strefa Innowacji Miasta Katowice – Rawa.Ink, Fundacja Nanonet
Rejestracja: https://spotkanieklastra-druk-3d.konfeo.com
Agedna spotkania:
10:00 – 10:05 | Otwarcie spotkania Śląskiego Klastra Nano – Adam Szatkowski – Prezes Zarządu Fundacji Nanonet
10:05 – 10:25 | Technologia druku 3D dawniej i dziś – Politechnika Wrocławska
10:25 – 10:45 | Recynk – przedstawienie produktów oraz możliwości ich zastosowań w przemyśle – Recynk sp. z o.o.
10:45 – 11:05 | Możliwości rozwoju nowych materiałów dzięki wykorzystaniu autorskich maszyn firmy Sygnis – Sygnis New Technologies sp. z o.o
11:05 – 11:20 | Przerwa kawowa
11:20 – 11:40 | Zastosowanie druku 3D w przemyśle – TB Technology sp. z o.o.
11:40 – 12:00 | Grafen w druku 3D – Advanced Graphene Products sp. z o.o.
12:00 – 12:20 | Elektronika drukowana – technologia i możliwości jej wykorzystania – Panamint sp. z o.o.
12:20 – 12:40 | Badania naukowe i przemysłowe w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS – nowe możliwości dla polskiej nanotechnologii – NCPS SOLARIS
12:40 – 13:30 | Konsultacje indywidualne / Networking
Prelegenci:
Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska została założona przez lwowskich i warszawskich badaczy w roku 1945. Dziś należy do najlepszych uczelni technicznych w Polsce – kształci ponad 25 000 studentów pod kierunkiem ponad 2143 nauczycieli akademickich, na 13 wydziałach, a także w 3 oddziałach regionalnych (Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych). Jest to jedna z najlepszych uczelni Polskich.
Sygnis New Technologies sp. z o.o.
Sygnis to lider technologii addytywnych i consultingu technologicznego w Polsce. Zajmują się dostarczaniem nowoczesnych technologii dla instytutów badawczych i przedsiębiorstw, realizacją projektów B+R, a także budową maszyn i realizacją krótkich serii prototypowych. W skład Sygnisu wchodzi kilka marek, a sama firma jest na „ostatniej prostej” przed wejściem na giełdę NewConnect.
Recynk sp. z o.o.
Recynk sp. z o.o. jest wiodącym producentem chemii cynkowej, który może pochwalić się profesjonalnym zapleczem produkcyjnym oraz laboratorium badawczym, dzięki którym zapewnia najwyższą i powtarzalną jakość produktów oraz usług. Obecnie spółka rozpoczyna komercjalizację swojego nowego produktu, którym jest nanomiedź. Praca ekspertów sprawia, że firma stale się rozwija i obsługuje różne gałęzie przemysłu. Zdobyte do tej pory doświadczenie oraz wiedza pozwalają na nieustanne doskonalenie technologii, aby stale dostosowywać się do potrzeb Klientów i rynku.
TB Technology sp. z o.o.
TB Technology sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowej obsłudze w zakresie projektowania i budowy maszyn przemysłowych, realizujących dowolny proces technologiczny, który jest wymagany przez klienta. Świadczymy usługi w różnych technologiach druku 3D. Firma prowadzi szkolenia oraz warsztaty w zakresie podstawowym oraz zaawansowanym z druku 3D.
Advanced Graphene Products sp. z o.o.
Advanced Graphene Products Sp z o.o. jest spółką nanotechnologiczną założoną w 2012r. Firma produkuje i dostarcza klientom na całym świecie najwyższej jakości grafen wielkopowierzchniowy HSMG ™ – High Strength Metallurgical Graphene™. AGP jest spółką spin-off Politechniki Łódzkiej. Dzięki współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej (Politechnika Łódzka) firma opracowała unikalną metodę produkcji, która polega na wytwarzaniu grafenu na ciekłym metalu
Panamint sp. z o.o.
Spółka Panamint jest producentem modularnych wyświetlaczy segmentowych drukowanych na zamówienie bazujących na unikalnej technologii produkcji elastycznych wyświetlaczy nie emisyjnych (papier elektroniczny). Wyświetlacze segmentowe od Panamint są w stanie zagwarantować bezkonkurencyjną technologię i jakość w czasie, w jakim żadna inna firma na rynku tego nie dokona, przy optymalizacji kosztów klienta.
NCPS SOLARIS
NCPS SOLARIS jest narodowym centrum naukowym zapewniającym otwarty dostęp do infrastruktury badawczej. Jako unikalne w obszarze Europy Centralnej źródło promieniowania synchrotronowego otwiera nowe perspektywy w wielu obszarach badań podstawowych i stosowanych, oferując szerokie spektrum nowoczesnych technik badawczych. NCPS SOLARIS jest platformą rozwoju współpracy krajowej i międzynarodowej oraz pełni funkcję inkubatora nowych technologii.